O cestovní kanceláři Talpa

Zdravíme všechny naše zákazníky, lyžaře i kormidelníky.

Jsme na prahu dvacátéhosedmého roku naší existence. Založili jsme se v roce 1996, o naší historii si můžete přečíst o něco níže.

Každý rok připravujeme nové a kvalitnější informace. Snažíme se o jasnou a stručnou charakteristiku všech lyžařských středisek, abyste mohli porovnat to, co Vám které středisko nabízí: km sjezdovek, jejich náročnost, položení středisek a klimatické podmínky, blízkost ledovce či obvyklou sněhovou pokrývku. V neposlední řadě podáváme i vzdálenosti z ČR a dopravní dostupnost.

Ubytování nabízíme jak chaletové a hotelové, tak komfortní residence či pensiony a standardní byty. Vždy přikládáme základní porovnání ve vybavenosti, velikosti a poloze k lyžování.

Naší nejprověřenější lyžařskou doménou je Francie. Domníváme se, že informace právě o Francii jsou ty nejzajímavější a nejkomplexnější. Navíc lyžování zde můžeme opravdu nazvat lyžováním bez hranic.

Určitě jste si všimli, že jsme zprovoznili nový web, který budeme průběžně doplňovat dalšími a dalšími informacemi. Věříme, že jsme Vám tím zjednodušili orientaci s vyhledáváním a tříděním dnes už opravdu velkého množství informací.

Rádi Vám s výběrem dovolené pomůžeme, aby byla tím nejideálnějším řešením právě pro Vás.

Také Vám nabízíme možnost jedinečného splutí řek a splavných kanálů ve Francii, Holandsku, či Portugalsku, plavbu bez kapitánských zkoušek, pouze s Vaším řidičským průkazem. Zažijte nezapomenutelné okamžiky za kormidlem, ve zdymadlech či v panenské přírodě viděné z paluby, se sklenkou francouzského vínka, v mírném vánku jedoucí lodi.

Na lyžích či na vodě, s TALPOU vždycky v pohodě.

KOLEKTIV  CK TALPA 

10 let s CK TALPA - Úvodní dopis pro katalog sezóny 2006-2007

krtek01.jpg  krtek02.jpg  

Vážení a milí lyžaři (dříve lyžníci – dle vzoru svižníci), 
sezóna 2006-2007 byla pro nás tak trochu jubilejní. V listopadu 29. 11. 1996 jsme obdrželi živnostenský list - oficiálně založili CK Talpa - a můžeme právem říci, že jsme CK s desetiletou tradicí. Vstupujeme do 11. sezóny - doufejme, že nohou šťastnou... 
A jak to vlastně před 10 lety bylo, proč jsme vznikli a co skrývá název Talpa?

Dovolte mi několik vět k naší historii.

Kdysi existovala velmi produktivní TJ Banka, (tedy ještě stále existuje- ale v menší podobě), která v sobě sdružovala mnoho sportovních oddílů. Jedním z nich byl i vodácký a turistický a … zde se scházelo spousta aktivních osob, pořádaly se různé akce - v létě na vodě či přechody hor, v zimě na lyžích. A to nejen u nás doma, ale i v zahraničí.

První zájezd na lyže „ na západ“ , se nám povedl na jih - do Rakouska v únoru 1989 (do střediska Ischgl). Další zájezd a to už do Francie - Mottaretu v roce 1991. Vše za ušetřené devizy z recipročních akcí členů TJ. Jinak to tehdy nešlo. Ani nechci vzpomínat na složitá vyplňování žádostí o víza, souhlasy vojáků, aby chlapi mohli opustit republiku a celní prohlášení atd... (Při prvním zájezdu si nás na Dolním Dvořišti nechali devět hodin, tenkrát jsme vybalovali i botičky z přeskáčů – a to jsme byli kdysi jeden stát! Mimochodem - letos jsme jeli na cyklozájezd na Ukrajinu a na hranicích před Užhorodem jsme stáli také devět hodin – a to jsme byli kdysi také jeden stát! Botičky nám sice nerozebírali, ale zato nás na Ukrajinu nepustili pro jistotu vůbec. No - na Slovensku a v Polsku bylo úžasně...

Naším osudem byly asi Savojky, v roce 1992 jsme lyžovali těsně po Olympiádě ve Val d’ Isere. A pak to šlo už jedno za druhým, zájemců narůstalo. Vždyť i vodáci a jejich kamarádi v zimě lyžovali. Na jaře 1994 odjely 3 autobusy do střediska Alpe d’Huez.

V následujících letech se činnost TJ Banka zklidňovala tím, že se rušila veškerá tzv. hospodářská činnost a jednotlivé obory byly převedeny na soukromé podnikání mimo TJ. Zákonodárci vytyčovali podmínky pro soukromé podnikání, většina těch, kteří se dříve starali o perfektní chod TJ, měla čím dál tím víc napilno v čím dál tím důležitějších funkcích - nebo podnikali sami a na TJ už nezbyl čas.

Tignes

Z nevinného pořádání lyžařských zájezdů do Alp, vodáckých zájezdů na divoké řeky, poznávacích zájezdů po Evropě a v neposlední řadě vodáckých nebo cykloturistických táborů pro děti, se stávalo břemeno, se kterým jsme se vypořádali založením oficiální cestovní kanceláře. A jako v pohádce – slovo dalo slovo - asi díky náhodě a bezvadné reakci kamaráda Ládi France se pod křídla již dávno existující počítačové firmy Talpa, přidal i obor podnikání cestovní ruch – malá cestovní kancelář. Nikdo - ani Láďa, ani jeho kolega Honza Vlnas, ani já jsme netušili, co se z takové pidicestovky za pár let vyklube.

Specializovali jsme se na autobusové zájezdy na lyže a hlavně na Francii, prošli jsme úspěchy i neúspěchy (jako třeba výběr špatného autobusu či nekvalitního ubytování). Ale jak se říká „všechno špatné pro něco dobré“ chybami se člověk učí.

A tak se postupně snažíme vybírat to, co je pro naše klienty nejzajímavější , dobře fungující a kvalitní. Nová doba s sebou nese i nové nároky - mnoho z Vás již přestalo jezdit autobusy a raději volí „pohodlí“ vlastní dopravy autem a dnes i letecky. K Franci jsme z destinací přidali Rakousko, Itálii i Švýcarsko. Snažíme se spolupracovat s partnery, které považujeme za seriózní a vybíráme z velkého množství, nejzajímavější místa a hlavně - hledáme pro Vás stále nějaké novinky. Vždyť to znáte. Kdo chvíli stál, ...

A co to tedy znamená ta „Talpa“? Talpa europaea je latinsky Krtek obecný, zvířátko, které prolézá všemi chodbičkami a spojuje tak jednotlivá místečka, stejně tak dobře jako fungují počítačové sítě. Takže zklamu všechny ty, kteří si myslí, že Talpa je zkratka pro Alpy, nebo dle znaku andělíček v noční košili či minimax...

A mimochodem – to europaea berte jako jeden z důvodů, proč s Vámi nejezdíme lyžovat do Skalistých hor, And a Pamir. Zatím...

Na vizitce CK se samozřejmě za těch 10 let podílela spousta osob, ( průvodci, zaměstnanci, tlumočníci, účetní, tiskaři, dopravci, internetoví tvůrci, výtvarníci (uvádím jen některé: Dan Svoboda, Filip Melichar, Lucie Wenigová, Jana Bartoňová, Katka Svobodová, Ondra Dušek, Filip Šváb, Gábina Beránková, Michal Přítel, Aleš Hetflejš, Jirka Vyskočil, Olina Francová...) všem i těm nejmenovaným i těm, kteří se podílejí na chodu CK dnes, náleží poděkování. Samozřejmě nemohu zapomenout ani na Katku Klímovou, bez které by se dnešní provoz kanceláře nedal zvládnout.

Aguille du Midi

Díky také Vám všem našim klientům za důvěru, se kterou se na nás obracíte při výběru Vaší dovolené.

Už dost té nostalgie. Kam tedy letos pojedete? Kdo nebyl v Tignes, tak ať neváhá – je to naše nejoblíbenější oblast. Určitě Vás nezklamou ani jiné francouzské destinace – Val Cenis, Mottaret. Ve Švýcarsku – je zajímavostí oblast Jungfrau s nejvýše položenou zubačkou. Rakousko se díky touze po olympiádě dnes opravdu vyšvihlo ve velmi dobře technicky vybavená střediska s báječnou nabídkou i pro děti, Itálie – kdo by se nechtěl podívat tam, kde Katka Neumannová vyhrála zlato - do Pragelatta u Sestriére a nebo někam blíž do Dolomit.

Pro jednodušší orientaci jsme pro Vás opět připravili srovnávací tabulku – nezapomeňte si porovnat i vzdálenosti v km. Také jsme nezměnili způsob nabídky - ubytování se skipasem s možností dokoupení dalších Vámi požadovaných služeb. Nepodceňujte pojištění, kdo ví, co na Vás za našimi hranicemi čeká.

A pokud nenajdete v katalogu to, o čem jste někde slyšeli – v dobrém - od kamarádů – zavolejte a pokud bude v našich silách, rádi Vám poradíme či objednáme i to, co v katalogu nenajdete.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo