Salzburger Sportwelt

Výška areálu 619 - 2188 m
Výška střediska 750 - 2150 m
Z Prahy: 450 km
(225 km)
Počet černých sjezdovek 15 Počet červených sjezdovek 109
Počet modrých sjezdovek 101 Počet zelených sjezdovek 0
91 lanovek a vleků
Počet lanovek 20x
Počet sedaček 36x
Počet vleků 35x
Běžecké tratě (km) 260
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 225 km sjezdovek od 619 až po 2188 m n.m.
 • oblast vhodná pro rodiny s dětmi i pro náročné lyžaře
 • výborná atmosféra, krásná městečka a možnost relaxu i mimo sjezdovku
 • vodní svět „Amadé“ ve Wagrainu, snowtubing, bruslení, curling, upravené trasy pro pěší turistiku, jízdy na saních tažených koňmi či tandemový paragliding
 • populární noční lyžování ve Flachau
 • 260 km upravených běžeckých tratí pro klasickou techniku i bruslení
 • velmi moderní vysokokapacitní přepravní zařízení, vysoký podíl umělého zasněžování

Skipasy:

Salzburger Super Ski Card - platí pro celou oblast Salzburger Sportwelt a navíc i ve všech dalších skiareálech Salcburska a těsně za jeho hranicemi, tedy také například pro celé Ski amadé, pro Kaprun – Zell am See, Skicircus Saalbach – Hinterglemm – Leogang – Fieberbrunn, Lungau a další

Ski amadé - platí pro všechny skiareály oblasti Salzburger Sportwelt a dále i pro skiareály Gasteinertal – Grossarltal, Schladming – Dachstein Tauern a Hochkönig

Ski Region Zauchensee – Flachauwinkl - platí pro skiareály Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Flachauwinkl a Kleinarl

Snow Space Salzburg - platí pro skiareály Flachau – Wagrain – St. Johann – Alpendorf

Více o skipasech

Sport a aktivity střediska:

 • bazény (např.: Wasserwelt Wagrain, Therme Altenmarkt) kluziště, večerní lyžování, osvětlené bobové a sáňkařské dráhy, jízdy s koňským spřežením, curling
 • ski-touring, ledová horolezecká stěna, paragliding
 • spa, fitness, sportovní hala, bary, restaurace, kluby, obchůdky

Služby a ostatní:

Místní skibusy se skipasem zdarma, informační centrum, wi-fi ve středisku, půjčovny lyžařského vybavení, lyžařské školy, hlídání dětí, supermarkety a množství obchodů, lékárna, lékař, zubař, banka, pošta, autoservis.

Doporučujeme

Flachau je ideálním bodem pro výjezdy do středisek Salzburger Sportwelt, doporučujeme si zakoupit vícedenní permanentku na celou oblast Ski Amadé a podívat se do středisek Flachauwinkl a Zacuhensee, po cestě zpět se pak můžete zastavit třeba v oblasti Schladming, nebo si zajet na překrásnou Königstour do Hochkönigu. Flachu - Wagrain se nacházejí v samotném srdci celé oblasti Ski amadé. Nebojte se a vyražte za lyžováním i do dalších středisek. 

O středisku:

Salzburský sportovní svět se rozkládá jižně od Salzburgu. Byl vytvořen spojením lyžařských regionů Flachau - Wagrain - St.Johann - Alpendorf s lyžařským rájem Zauchensee - Flachauwinkel - Kleinarl a s lyžařskými oblastmi Radstadt - Altenmarkt - Filzmoos - Neubeg - Eben. Ve všech střediscích Salzburger Sportwelt čeká na hosty a lyžaře 91 vleků a 225 km upravovaných sjezdových tratí. 

Salzburger Sportwelt patří do největší rakouské lyžařské arény Ski Amadé, která zahrnuje 5 oblastí: Gasteinertal, Salzburger Sportwelt, Hochkonig, Grossarltal a Dachstein Schladming. V celé lyžařské aréně můžete v rámci skipasu SKI AMADÉ volně přejíždět mezi jednotlivými oblastmi a středisky a využívat tak až 270 vleků a 760 km sjezdových tratí. 

FLACHAU

Nabízí stoprocentní jistotu kvalitního sněhu po celou lyžařskou sezónu, nekonečně dlouhé sjezdy, tradiční vášeň pro zimní sporty a neskutečně mnoho aktivit. Čekají Vás tu moderní lanovky, široké upravované sjezdové tratě, útulné horské chaty i bary a bohatý doprovodný program.

Středisko se navíc nachází přímo u sjezdu z dálnice A10.

Již více než 20 let se ve Flachau konají závody světového poháru ve sjezdu. Ve Flachau je doma i legendární Hermann Maier. 
V polovině ledna je největší událostí Světový pohár žen ve slalomu „Ladies Ski Night“.

WAGREIN

Dějiny areálu Wagrain se začaly psát otevřením lanové dráhy G-LINK, která překlenula údolí a propojila areály Grießenkareck a Grafenberg. Lyžaři tak mohou bez využití autobusu přejíždět mezi Flachau a St.Johannem/Alpendorfem přes Wagrain. Sjezdovky jsou velmi pečlivě udržované a v případě potřeby zasněžované, přejíždění z jedné oblasti do druhé je navíc díky vzrušující jízdě v lanovce G-LINK tedy pro lyžaře rychlejší a zábavnější.

Rodiče s dětmi by neměli vynechat WAGRAINi’s Winterwelt - malou lyžařskou houpačku u prostřední stanice lanovky Rote 8er Gondel. Děti se zde dosyta vydovádí na atrakcích (koberce, cvičné vleky, sjezdovky s měřením rychlosti jízdy, skluzavka Tubingbahn, sněhový park pro začátečníky, sněhové iglú, dětská louka s trpasličím domkem atd…).

Příznivci lyžařských parků určitě zavítají do SOKO Funslope Wagrain, kde je vybudován boardercross a snowpark. Funslope zahrnuje kolem 30 různých prvků. Svezete se zde na vlnách, strmých křivkách, projedete dokonce i tunely.

Ski mapa

Ubytování

 • Novinka

  Dánsko a Švédsko na kole

  Dánsko a Švédsko, nejen na kole...

  Termín: 28.6. - 13.7.2024

  Cena: 19.900,-Kč

 • Novinka

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ

  "Na hory s Talpou"

  PITZTAL - již potřetí!

  5. - 8. 12. 2024

  Ceny od  Kč/os.

  SKI OPENING s testováním lyží 

  Užijte si s námi prodloužený prosincový víkend !

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo