Hochficht

Výška areálu 930 - 1338 m
Výška střediska 930
Z Prahy: 205 km
(20 km)
Počet černých sjezdovek 1 Počet červených sjezdovek 10
Počet modrých sjezdovek 9 Počet zelených sjezdovek 0
9 lanovek a vleků
Počet lanovek 2x
Počet sedaček 3x
Počet vleků 4x
Běžecké tratě (km) 78
Snowpark
 • 20 km sjezdových tratí v nadmořské výšce 930 – 1 338 m
 • největší rakouský skiareál mimo Alpy ležící hned za hranicemi na šumavském Trojmezí nedaleko lipenského jezera
 • snadno a rychle dostupný bez placení rakouských dálničních poplatků
 • kilometr dlouhá osvětlená sjezdovka pro večerní lyžování (středy a pátky)
 • stabilní sněhové podmínky (často nejlepší na českých horách) díky srážkově bohaté oblasti, nadmořské výšce a výkonnému zasněžovacímu systému
 • Wi-Fi zdarma v celém skiareálu
 • skiareál zaměřený na rodiny s dětmi
 • parkování zdarma, česky hovořící personál, možnost dopravy skibusem z české strany (placená služba)

Skipasy:

Hochficht - platí pro skiareál Hochficht

Služby:

Skibus se skipasem zdarma, wifi ve sředisku zdarma, lyžařská škola, hlídání dětí, úschovna lyží – depot.

Doporučujeme:

FIS-sjezdovka Standardabfahrt - závodní trať prověřená evropským pohárem. Dva kilometry ve vysoké rychlosti. Sjezdovka Standardabfahrt vede od vrcholu Hochficht až k dolní stanici lanovky Hochfichtbahn a během dvoukilometrového sjezdu zdoláte úctyhodných 404 výškových metrů.

Sjezdovka Zwieselbergabfahrt - nejprudší trať na Hochfichtu. Když zdoláte závodní FIS-sjezdovku Zwieselbergabfahrt, právě jste pokořili nejprudší trať na Hochfichtu.

Restaurant zwieseltreff - nejvýše položený hostinec v regionu Mühlviertel v nadmořské výšce 1 150 m přímo na vrcholu hory Zwieselberg.

Gasthaus zum überleben - tradiční horská chata s překrásným výhledem. Nechte se hýčkat, a to nejen kulinářsky! Neboť v hostinci „Na přežití“ (Gasthaus zum Überleben) si lyžaři užívají vedle regionálních pochoutek jako pečeně Brat'l in da Rei, Stifterovo svačinky či domácích koblih také nádherné výhled až do dalekých Alp!

O středisku

Skiareál Hochficht se nachází pouhých 250 Km od Prahy na rakouské straně Šumavy. Je ideálním střediskem pro rodinnou dovolenou s dětmi či jednodenními výjezdy za lyžováním z ČR. Jedinečná poloha jen kousek od hranic v tzv. Trojmezí jižních Čech, Horního Rakouska a Bavorska.

Hochficht je jedním z největších rakouských středisek mimo rakouské Alpy. Nechte se okouzlit Hochfichtem. Zima na Hochfichtu slibuje zimní radovánky mezi třemi vrcholy, a dokonce i mezi třemi zeměmi! Rakousko, Česko a Německo: poloha skiareálu hned u hranic je jedinečná, stejně jako sjezdovky na třech kopcích – Hochficht (Smrčina), Reischlberg (Hraničník) a Zwieselberg. Nejen na svahu, ale také mimo sjezdovky naleznete bohaté vyžití. K oblíbeným zimním aktivitám zde patří například běžecké lyžování, zimní pěší túry či výlety na sněžnicích.

Celý skiareál je pokrytý zasněžovacím systémem a tak zde není o sníh nouze i když jinde vleky stojí.

Na Hochfichtu na vás čeká celkem 21 km kvalitně upravovaných sjezdovek všech stupňů obtížnosti, které, které jsou vzájemně propojené mezi třemi vrcholy (Hochficht, Reischlberg, Zwieselberg) v populární „lyžařskou houpačku", aniž byste museli sundat lyže.

Zatímco zkušení lyžaři ocení 2 km dlouhou závodní FIS sjezdovku Standartabfahrt, na které se jel Evropský pohár, rodiny potěší 3,4 km dlouhá rodinná sjezdovka Stierwiese, dětské výukové hřiště Fichtl Kids park či zábavné dráhy s obřími vlnami. Pro milovníky adrenalinu je připraven Funpark a také Fun Slope s klopenými zatáčkami a tunelem.

Skiareál Hochficht dlouhodobě představuje největší sněhovou jistotu na Šumavě. Je to dáno díky kombinaci příznivé nadmořské výšky 858 – 1338 m, umístění skiareálu na srážkově bohatší rakouské straně Šumavy a výkonnému zasněžovacímu systému (přes 100 sněžných děl) pokrývající 100% sjezdovek.

Na své si přijdou také běžkaři ve vyhlášeném areálu Schöneben s více než 80 km pravidelně upravovaných běžeckých stop pro klasický styl i bruslení.

Okouzlující rodinný skiareál na rakouské straně šumavy

Přitom je skiareál ležící na rakouské straně Šumavy nedaleko Lipna zaměřený na potřeby rodin s dětmi a začátečníků. S perfektně uzpůsobenou infrastrukturou, obsáhlou nabídkou služeb a speciálními zvýhodněnými tarify pro rodiny s dětmi.

Na Hochfichtu se každému dítěti rozbuší srdce, a to nejen jednou! Neboť všude v tomto rodinném skiareálu je pro děti pořád co akčního objevovat.

Ti nejmenší společně s maskotem Fichtlem se ve jeho Fichtl Kids Parku rychle naučí lyžovat s radostí a úsměvem. A také druhý dětský park Reischa Junior Park je ideální zejména pro mládež.

Větší děti už se odváží na zábavnou Funslope nebo do Funparku. Poté si i s rodiči sjedou dobrodružný komiksový slalom, první svého druhu na světě! A opravdu zkušení lyžaři poměří své umění na FIS závodních tratích.

Obrovskou výhodou Hochfichtu, kterou jen tak někde nenajdete, je podpora rodin s dětmi a mládeže. Děti do 10 let (r. n. 2010 a mladší) v doprovodu platícího rodiče lyžují pouze za 4 €/den a mládež do 19 let (r.n. 2001 a mladší) lyžuje na Hochfichtu za dětské ceny.

Ski mapa

Ubytování

 • Novinka

  Dánsko a Švédsko na kole

  Dánsko a Švédsko, nejen na kole...

  Termín: 28.6. - 13.7.2024

  Cena: 19.900,-Kč

 • Novinka

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ

  "Na hory s Talpou"

  PITZTAL - již potřetí!

  5. - 8. 12. 2024

  Ceny od  Kč/os.

  SKI OPENING s testováním lyží 

  Užijte si s námi prodloužený prosincový víkend !

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo