Možnosti plavby z Glenac

StřediskoZÁPADNÍ FRANCIE- BRETAGNE
MístoGlenac
Služby
StravováníBez stravy

 

Glenac se nachází v centru bretaňského Morbihanu, na křižovatce řek la Vilaine, l'Erdre a kanálu z Nantes do Brestu. Budete proplouvat mystickou krajinou plnou magie, pověstí a pradávných tradic. Během plavby můžete poznat řadu zajímavých historických i přírodních památek. Na kanálu z Nantes do Brestu pak můžete navštívit úchvatný hrad v Josselin a městečko Malestroit s krásnými domy z XV. století. Městečko Gacilly známé pro své umělecké dílničky se nachází nedaleko naší základny v Glenacu. Během vaší plavby nesmíte vynechat ani "Ile aux Pies" ("Stračí ostov"), hnízdiště divokých ptáků na skalnaté stěně. Najdete ji na cestě k Redonu. Široká a klikatá řeka Vilaine vás provede hladce svým tokem, více než 40 km bez zdymadel, až k přístavu la Roche Bernard a přehradě v Arzal. Plavba po Vilaine vás v opačném směru zaveze do univerzitního městečka Rennes, které je zároveň hlavním městem Bretagne a dále pak do Dinanu, kamenného městečka s opevněním ze XIII. století. Plavba po hrady poseté Erdre zavede až do Nantes.

         

Na této základně si můžete zapůjčit tyto druhy lodí: 

Cena záleží na délce plavby a typu lodi, ceníky najdete níže - uvedené ceny platí pro týdenní plavby. Pro kratší či delší plavby zasíláme ceny na vyžádání, nebo je naleznete u jednotlivých typů lodí.

ITINERÁŘ

VÍKEND 2 DNY:

 • Glénac - Malestroit a zpět: 59 km, 10 zdymadel, 10 hodin plavby

nebo

 • Glénac - La Roche Bernard a zpět: 90 km, 2 zdymadla, 12,5 hodin plavby

nebo

 • Glénac - Guenrouët a zpět: 74 km, 4 zdymadla, 11,5 hodin plavby

Turistické cíle:

Glénac, Rieux - středověký hrad, Malestroit : muzea v St Marcel, 3km od Malestroit muzeum bretaňského odboje.

Glénac, Rieux, La Roche Bernard: okouzlující kout s překrásným výhledem na západ slunce nad oceánem, ideální místo pro večerní vycházky.

Městečka La Glacilly, Josselin, La Roche Bernard, Rochefort en Terre, Guenrouët - volnočasový park

MINITÝDEN:

 • Glénac - Josselin a zpět: 105 km, 30 zdymadel, 23 hodin plavby

nebo

 • Glénac - Redon - Messac a zpět: 132 km, 4 zdymadla, 18,5 hodin plavby

nebo

 • Glénac - Blain a zpět: 118 km, 14 zdymadla, 21,5 hodin plavby

nebo

 • Glénac - Sucé/Erdre: 93 km, 17 zdymadla, 20,5 hodin plavby - jednosměrná plavba

Turistické cíle:

Josselin : hrad, muzeum panenek, staré město

Redon : klášter, vojenské muzeum

Blain: městečko s malebným centrem 

TÝDEN:

 • Glénac - Josselin - Rohan a zpět: 158km, 62 zdymadel, 39 hodin plavby

nebo

 • Glénac - Rennes a zpět: 184 km, 24 zdymadel, 33 hodin plavby

​nebo

 • Glénac - Nantes - Sucé/Erdre: 136 km, 17 zdymadel, 27 hodin plavby - jednosměrná plavba

Turistické cíle:

La Gacilly : rozkvetlá vesnice s řadou kaváren a restaurací, centrum Yves Rocher a řemeslné dílničky

Redon : slavný přístav, Nantes: velké univerzitní město s čilým ruchem.

Zajímavosti: botanická zahrada, galerie, zámek kněžny Anne de Bretagne, ...

 

OCHUTNEJTE S NÁMI:

MALEBNÉ MĚSTEČKO LA GACILLY  A YVES ROCHER

Malebná vesnička v centrální Bretagni vděčí v poslední době za svou popularitu hlavně osobnosti světa kosmetiky a parfému. Jako sídlo pro svou firmu si ji totiž vybral Yves Rocher, světově proslulý výrobce parfémů. Založil si zde dokonce i botanickou zahradu (uznávanou ve Francii hlavně pro svou sbírku druhů pelyňku, vstup zdarma) a luxusní Eco Hotel Spa.  Není čemu se však divit. Tato kamenná vesnička s rozkvetlými dvorky a předzahrádkami, osvěžující řeka Aff a celkový poklid tohoto místa již dávno před tím přitahoval řadu umělců a drobných řemeslníků. Najdete zde ateliéry sklářů, sklo rytců, sochařů, uměleckých řezbářů a kovářů, brašnářů, obchůdky módních stylistů a modistek, krámky floristek,…. Jen samotná procházka touto pulzující vesničkou a pohled na rozmanitá řemesla je příjemným zážitkem. Navíc již deset let ožívá vesnička v létě Festivalem fotografií v exteriéru (www.festivalphoto-lagacilly.com ). Jedná se o největší výstavu v plenéru ve Francii. Fotografie rozličných formátů jsou zavěšeny v parcích, na štítech a průčelí domů nebo v ulicích nad hlavami návštěvníků,…Téma je vždy spojeno s přírodou a principy trvale udržitelného rozvoje (na čestnou tabuli ročníku 2013 bylo například nominováno Německo pro svůj příkladný přístup k ekologii, dynamický rozvoj kulturního dění v Berlíně a podporu tisku obecně).

Typy ubytování

 • Sedan 1000:

  Poskytuje stejný komfort jako jeho větší „bratři“ této třídy. Pohodlná loď za výhodnou cenu pro 6-8 osob. Loď se snadno ovládá a je ideální pro 4 dospělé a 2 děti. 3 kajuty: 3 dvoulůžka + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obytném prostoru, 2 koupelny / 2 WC.

 • Sedan 1170:

  Říční loď vysokého standardu s veškerým pohodlím. Díky velkému prostoru je tato loď ideální volbou pro více rodin. 4 dvojlůžkové kajuty šité na míru 8 - 10členné posádce (4-6 dospělých + 4 děti). 4 kajuty: 4 dvoulůžka + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obytném prostoru, 2 koupelny / 2 WC.

 • Sedan 1310:

  Nádherná loď pro říční turistiku s velkým obývacím prostorem a nádherným výhledem pro 10-12 osob. Přes svoji velikost velmi dobře ovladatelná loď. 5 kajut: 5 dvoulůžek + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obytném prostoru, 2 koupelny / 2 WC, ideální pro 10 osob (6 dospělých + 4 děti).

 • Nicols PRIMO:

  PRIMO je díky své šířce (3,4m) velmi stabilní loď s příjemně prostorným, moderně zařízeným interiérem. V obývacím prostoru s plochou 7m2 najdete dvojpostel, stůl a rozkládací kanape (další dvoulůžko). Ideální pro 2 - 4 osoby. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Grand Confort 900 DP:

  Loď, která je pro svou dispozici ideální pro 2 páry nebo 1 pár a 3 děti. 2 kajuty: 2 velké postele + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel v obytném prostoru, 2 koupelny / 2 WC. Od modelu Grand Confort 900 se liší dvěma pilotními posty. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Grand Confort 1100:

  Prostorná loď vhodná pro posádku 7 až 9 osob (ideální pro 3 páry + 1 dítě). Loď má dvě venkovní terasy, vnitřní a venkovní pilotní posty, 3 kajuty: 3 dvoulůžka  + 1 jednolůžko + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel v obytném prostoru, 3 koupelny / 3 WC. Přípojka na 220 V na palubě. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Grand Confort 1350 B:

  Nicols 1350 je největším modelem kategorie "Grand Confort". Na jeho palubu (4 kajuty a 4 koupelny) se pohodlně vejdou větší skupiny (8-10 os.). Vše je zařízeno pro co největší komfort: velký obývací prostor s televizí, 4 kajuty – 2 dvoulůžka / 4 jednolůžka (dají se spojit) + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel v obytném prostoru, každá kajuta má svou vlastní koupelnu s WC. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Estivale Duo:

  Loď je ideální pro plavbu v páru. Interiéry jsou velmi důmyslně řešené, jsou prostorné a komfortní, zadní terasa pro možnost venkovního posezení.1 kajuta: 1 velká postel + rozkládací dvoulůžko pro 2 osoby v obytném prostoru, koupelna / WC, obývací plocha 8 m2. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Estivale Quatro:

  Loď se 2 kajutami, ideální pro plavbu 2 párů (nebo 1 páru a 2 dětí). 2 kajuty: velké postele (140 x 195) rozložitelné na 4 jednolůžka + rozkládací dvoulůžko pro 2 osoby, 2 x koupelna / 2 WC. Obývací plocha 9 m2. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Estivale Quatro S:

  Zvláštností této lodi je její luxusní kajuta, na palubě je také oddělená kajuta pro děti či hosty. 2 kajuty: velké postele (140 x 195) + rozkládací dvoulůžko pro 2 osoby ,1 x prostorná koupelna s vestavěným sprchovým koutem / WC, Obývací plocha: 9 m2. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Estivale Sixto:

  Loď se 3 prostornými kajutami ideální pro plavbu 3 párů (nebo 2 páru a 2 dětí). Vnitřní vybavení je důmyslně vyřešeno pro co největší pohodlí posádky. 3 kajuty: velké postele (140 x 195), 1 x prostorná koupelna s vestavěným sprchovým koutem / WC, 1 x koupelna u kajuty na přídi, Obývací plocha11 m2. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Estivale Octo:

  Loď se 4 kajutami ideální pro plavbu 4 párů (nebo 2 páru a 4 dětí). Vnitřní vybavení je důmyslně vyřešeno pro co největší pohodlí posádky. 4 kajuty: velké postele (140 x 195), které lze rozložit na 8 jednolůžek + velká postel rozložitelná na 2 jednolůžka, kajuta na přídi typu „suita“ s velkou postelí, šatnou, salonek, boční kajuta s dvoulůžkovou postelí, kterou lze oddělit na 2 lůžka pro děti či hosty, 2 x koupelna s vestavěným sprchovým koutem / WC, sušák na ručníky, Obývací plocha 11 m2. Přípojka na 220 V na palubě.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:

po - čt: 10:00 - 18:00
pá: 10:00 - 15:00   

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo