ZÁPADNÍ FRANCIE- BRETAGNE

ZÁPADNÍ FRANCIE Bretagne

Provincie Bretaň je historický a tajemný kus země ležící na severozápadě Francie. Z dob Keltů se zde dochovali nejen menhiry a dolmeny, ale také tradice, mýty a nádherné černobílé kroje.  Z tradičních pokrmů vás jistě uchvátí místní Galettes a Crepes (slané a sladké palačinky) a také Kir, místní specialita z vína podávaná před jídlem.

Bretaň je gastronomický ráj, kde škála chutí a šťavnatosti místní kuchyně je téměř nevyčerpatelná, od mořských produktů až k produktům země. Ryby, škeble a korýši se mohou jíst bez míry. Bretaň oplývá opravdu velkým množstvím regionálních specialit, které lze doplnit o bílé víno Muscadet nebo jablečný Cider (kvašený mošt).

Díky překrásnému okolí kanálů a říček je vnitřní Bretagne ideální destinací pro plavbu ve vrcholném podzimu či na konci jara, kdy jsou místní břehy neuvěřitelně probarvené a provoněné. Na křižovatce řek a splavných kanálů leží Sucé Sur Erdre, městečko kde sídlí naše základna. Je ideálním startem pro plavbu do nádherného Nantes. Po cestě se můžete kochat řadou architektonických památek a hradů. I samotný Nantes je úchvatné město s ojedinělou atrakcí Le Grand  machines - mechanickou ZOO.

Při plavbě směrem na sever, krásnou krajinou se zdymadly a větrnými mlýny, po řece Vilaine, doporučujeme „přibalit „ na loď i kola a prozkoumat s nimi okolí Rennes, hlavního města Bretaně. Rennes je město plné hrázděných domů, výstavních kostelů a sídlil tu i bretaňský parlament. Odtud můžete navštívit města Dinan a St. Malo. Dinan je kouzelné městečko ve vnitrozemí, ale až sem zasahuje jeden z nejvyšších přílivů. Než odtud dojedete do honosného přístavu St. Malo, potkáte tak i přílivovou elektrárnu.

CO SE NÁM ZDE LÍBILO?

 • divoká, tajemná příroda
 • staré zemědělské usedlosti
 • palačinkárny
 • jadrný, ale přátelský charakter místních lidí 
 
ZÁPADNÍ FRANCIE- BRETAGNE
 
ZÁPADNÍ FRANCIE- BRETAGNE
 • Doporučujeme

  MÉRIBEL - MOTTARET

  Residence Le Hameau du Mottaret

  Přímo na sjezdovce.

  15.1. - 22.1.2022

  ST 4/4 os.

  Akční cena 10990Kč
  (vč. slevy 700 Kč/os.)

  ubytování + skipas 

 • Doporučujeme

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ

  "Na hory s Talpou"

  KAUNERTAL

  16 - 19. 12. 2021

  Pojeďte si s námi užít prodloužený předvánoční víkend na náš vychytaný SKI OPENING s testováním lyží 

  s bohatým doprovodným programem.

 • Novinka

  LISTOPADOVÉ LYŽOVÁNÍ

  PITZTAL

  18.11.  - 21.11. 2021

  skiopening - výhodné ceny

  3 noci + 3 dny skipas

  ledovcové lyžování

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:

po a st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo