PLAVBA ÚDOLÍM ŘEKY LOIRY A KRAJE NIVERNAIS

Plavba údolím řeky Loiry a krajem Nivernais

Region Nivernais a Loira je znám svým krajem plným nádherných starověkých katedrál ve velkých románských městech, středověkými vesnicemi i renesančními zámky na březích řeky Loiry. Za zmínku stojí určitě i vyhlášená gastronomie a vinařství. Tradiční červené víno nemůže zklamat, ovšem pokud si dáte ústřice, vyzkoušejte některou z bílých variant odrůd vín tohoto kraje.

K historickým zastávkám tohoto kraje patří bezesporu La Charité sur Loire, kde naleznete kamenný most z 16. století či románskou baziliku ze století 8., jenž bývala důležitou zastávkou  pro poutníky na  Svatojakubské cestě.

Kanál Nivernais spojující řeky Yonne a Loiru, a jedním z nejkrásnějších kanálů. Protéká romantickou krajinou, ve které vaše smysly potěší nejen venkovská políčka a vinice, ale i majestátní zelené dubové a bukové lesy. Nedotčená krajina je plná divoké zvěře a břehy jsou plné barevných květů. Milovníci přírody ocení sledování více než 180 druhů ptáků, které obývají zdejší vody. Patří mezi ně volavky popelavé, ledňáčci, konipasové. Milovníci hudby a podzimní cestovatelé ocení jazzový festival v Nevers, který se koná v listopadu.

Plavba údolím řeky Loiry po kanálu Briare, je nádherná plavba historickým, uměle vytvořeným kanálem spojující Loiru a Seinu. Nabízí dvě možnosti. V severní části určitě navštivte „Benátky kraje Gatinis“ a historické městečko Chatillon – Coligny. Kanál Briare dé ve městě Montargis větví na velké množství kanálů, přes které vedou mosty a lávky v celkovém počtu 127. Ve městečku Chatillon – Coligny se můžete nechat unášet středověkými uličkami, hradbami a solnou sýpkou postavenou v 16. století.  Jižní část kanálu Briare vám umožní shlédnout neopakovatelná kaskádová zdymadla nebo působivý akvadukt v Briare a kochat se nádhernou krajinou. .

CO SE NÁM ZDE LÍBILO?

 • rafinovaná gastronomie, místní produkty
 • řemeslnná výroba (keramika, porcelán,..)
 • pláže na břehu Loiry
 • historická města a jajich památky (Charité sur Loire na trase poutní cesty do St Jacques de Compostelle, Nevers - umělecké a historické městečko).

 

 
PLAVBA ÚDOLÍM ŘEKY LOIRY A KRAJE NIVERNAIS
 
PLAVBA ÚDOLÍM ŘEKY LOIRY A KRAJE NIVERNAIS
 • Doporučujeme

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ

  "Na hory s Talpou"

  Pojeďte si s námi užít prodloužený předvánoční víkend na náš vychytaný SKI OPENING s testováním lyží

  KAUNERTAL 16. - 19. 12. 2021

  s bohatým doprovodným programem.

 • Novinka

  LISTOPADOVÉ LYŽOVÁNÍ

  PITZTAL

  18.11.  - 21.11. 2021

  skiopening - výhodné ceny

  3 noci + 3 dny skipas

  ledovcové lyžování

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:

po - čt: 10:00 - 18:00
pá: 10:00 - 15:00   

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo