AKVITÁNIE

Plavba po řece Lot a Baise

Poznejte říční turistiku Akvitánie a její "divoké" řeky Lot a Baise. Plavba po Akvitánii vám přinese jedinečnou příležitost vyzkoušet si jak navigaci na kanálu Canal du Garonne, tak na přírodních tocích (Lot a Baisse). Spatříte tedy širokou Garonnu i "divokou" krásu řeky Baise a úchvatný kraj akvitánského Lotu. Obměňující se trasy, rozmanité výhledy do měnící se krajiny, na dějiny bohaté pamětihodnosti, pochoutky místní jedinečné gastronomie, nejstarší francouzský destilát Armagnac i zajímavé vinařské oblasti zařadí tuto vaši dovolenou na lodi k ojedinělému zážitku.

Kanál Garony vytváří s Canal du Midi propojení mezi Středozemním mořem a Atlantickým oceánem. Byl vybudován jako dopravní spojnice obou moří. Na rozdíl od námořní cesty kolem Gibraltaru, kde hrozily útoky pirátů a nepřízeň počasí, zajišťoval posádce bezpečnou plavbu. Divoká řeka Baise Vás provede nezapomenutelným koutem panenské přírody, do které jsou tu a tam zasazeny hrady, zámky či další památky tohoto divokého kraje.  

Navštivte zámek v Nérac, Bastidu z 13. století a sklárnu ve Vianne, katedrálu St Pierre a muzeum Armagnacu v Condom, opatství ve Flaran a městečko Agen, známé pěstováním švestek pro výrobu pálenky a svým muzeem výtvarného umění, kde můžete shlédnout například díla Goyi či Sisleyho. Neopakovatelným zážitkem je i návštěva světově proslulého kláštera Moissac ve vsi Moissac. Tento benediktýnský klášter byl založen v 7. století a od roku 1100 zde stojí v nezměněné podobě.

CO SE NÁM ZDE LÍBILO?

 • antické a středověké městečko Cahors
 • starobylé městečko Penne d Agenais s kamenným opevněním ze 13. století
 • hrady Caix a Camy v Luzech a Mas d Agenais (románský kostel Saint Vincent s malbou od Rembranta)
 • gastronomie, pálenky, červené víno Cahors
 • Doporučujeme

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ

  "Na hory s Talpou"

  Pojeďte si s námi užít prodloužený předvánoční víkend na náš vychytaný SKI OPENING s testováním lyží

  KAUNERTAL 16. - 19. 12. 2021

  s bohatým doprovodným programem.

 • Novinka

  LISTOPADOVÉ LYŽOVÁNÍ

  PITZTAL

  18.11.  - 21.11. 2021

  skiopening - výhodné ceny

  3 noci + 3 dny skipas

  ledovcové lyžování

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:

po - čt: 10:00 - 18:00
pá: 10:00 - 15:00   

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo